Chammrousse

Autor: Nina Cunderlik | 27.1.2015 o 21:32 | Karma článku: 2,45 | Prečítané:  561x

Nedávno som sa vrátila zo strediska Chammrousse, ktoré sa nachádza vo Francúzskych Alpách. Stredisko sa nachádza v Hornom Savojsku a je rozdelené do dvoch častí a to Chammrousse 1650 a Chammrousse 1750.

Lyžovanie v stredisku je prevažne po modrých a červených zjazdovkách, to lepšie lyžovanie sa nachádza vo vyššej časti strediska a po olympijských zjazdovkách. Najvyšším bodom strediska je La Croix de Chammrousse v nadmorskej výške 2250 m/m.

V stredisku sa nachádza obchodná galéria, možnosť zapožičania si lyží a snowboardov, menšie obchody s jedlom a suvenírmi, reštaurácia a kaviarní, pekáreň či otvorený bazén. Najčastejšie som chodila nakupovať do obchodu Sherpa v stredisku Chammrousse 1750. Z reštaurácii som navštívila reštauráciu Bachat, ktorá sa nachádza pri rezidencii Domaine de l´Arselle. Porcie jedla nepatrili medzi tie najväčšie, ako sme vo Francúzsku na to zvyknutí, ale obsluha celkom milá. Výhodou reštaurácie je zdarma pripojenie na wifi. Ďalšie miesta s wifi pripojením zdarma sú v kaviarni Neness a v obchodnej galérii, kde sa nachádza aj turistické centrum.

Ďalej v stredisku sa nachádza ďalšia rada ubytovacích zariadení. Podľa prepisov sa ubytováva  prvý deň okolo 17,00 a odchod z ubytovania je najneskôr posledný deň do 10,00. Ubytovanie je celkom kvalitné.

Stredisko je skôr orientované pre rodiny s deťmi, klientov v strednej a vyššej vekovej kategórii. Toto stredisko má výhodu siedmeho dňa lyžovania zdarma a tiež patrí k strediskám nižšej cenovej kategórií. Na zjazdovky je nutné prejsť pešo alebo skibusom, ktorý jazdí cca každých 20-30 min.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?