Barcelona

Autor: Nina Cunderlik | 7.4.2015 o 10:39 | Karma článku: 2,15 | Prečítané:  373x

Hlavné mesto regiónu Katalánsko a kolíska diel A. Gaudího. Má rozlohu iba necelých 102 km2 a počet obyvateľov 1,6 miliónu.

Barcelonu si myslím zamiluje každý, krásna pláž Barcelonetta, úžasná štvrť Barri Gotic ( Gotická štvrť), las Ramblas či diela Gaudího- la Sagrada Familia, Casa Battló či la Pedrera, park Guell. Je to chuť gotiky s prvkami modernizmu, štipkou vášne a temperamentu a na druhej strane romantiky, ktorú zacítite na Placa reial a chuť relaxu z parku Guell.

Z Bratislavy lieta priama linka na letisko Girona- Costa Brava, ktoré je vzdialené cca 80km od Barcelony. Z letiska sa dostanete do Barcelony miestnym autobusom. Lístky si kúpite priamo na parkovisku, ktoré sa nachádza po východe z letiska po pravej strane.

V Barcelone nájdete všade označenia v dvoch jazykoch- v katalánskom a španielskom.

V Barcelone určite nevynechajte populárnu ulicu Las Ramblas - široká ulica plná obchodov, malých stánkov, trhov a hlavne života. Tá je spojená s Placa Catalunya, námestím fontán a vysokým stĺpom, kde sa v hornej časti nachádza socha K. Kolombusa z roku 1888 a po blízku sa nachádza prístav, V gotickej štvrti nájdete katedrálu Svätej Eulálie, nádherná ukážka španielskej gotiky, vyhradte si na ňu čas a sadnite si do nej zdvyhnite hlavu vyššie a zahliadnete vysoké stĺpy s mrazivou gotikou, ako pomedzi ne prechádza svetlo. Po blízku sa nachádza námestie St. Jaume a kráľovský palác spolu s Aragonským archívom. Na skok od Gotickej štvrti je park Ciutadella a múzeum Picasso. Výhĺad na mesto zažijete z pohoria Monjuic, kde jazdí telekabína či z parku Guell. Nad katalánskym námestim asi za cca 15 minút prídete k domu, ktorý Gaudí navrhol pre majiteľa textilnej továrne - Casa Battló a cca za 5 minút odtiaľ sa nachádza La Pedrera, v preklade kameňolom, kvôli zaujímavej stavbe z vosku a kameňu, nazýva sa aj ako Casa Millá. Cca 20minút pešo odtiaľ sa nachádza nedokončené dielo gaudího- La Sagrada familia, už samotný Gaudí sa vyjadroval, že výstavba chrámu bude trvať 200 rokov, momentálne dokončenie práce je zvažované na rok 2020.

Taxi vychádza cca 1,5euro za kilometer v meste. metrom sa dá presúvať bez problémov a lístky máte na 1,10,50 jázd.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?