Valloire

Autor: Nina Cunderlik | 21.2.2014 o 14:16 | (upravené 9.4.2014 o 22:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  93x

Valloire- Vallmenier je lyžiarské stredisko vo Francúzskych Alpách. Francúzske Alpy sa rozdeľujú do 4 častí Horné Savojsko, Savojsko, Issere a Južné Alpy. Spomínané stredisko Valloire leží v časti Savojsko a lyžovanie je v časti Valloire a Vallmenier.

Lyžovanie je prepojené len vlekmi a nie skibusmi. Pre lyžiarov je k dispozícii pár čiernych, ale hlavne modrých a červených zjazdoviek. Stredisko je vhodné aj pre začiatočníkov. Komu by stredisko nevyhovovalo, má možnosť využiť ceny lacnejšieho skipasu v Les Sybelles, Le 3vallée, Valthoren.

Atrakcie v stredisku sú snežné sochy, ktoré sa stavajú pri otvorení strediska, cca. 12 francúzskych architektov a cca. 12 cudzích architektov.  Ďalej korčulovanie, let rogalom, poníky pre deti, detské stredisko, pre mladých v Madrocku party a horúca čokoláda bez alkoholu a alkoholu. Čokoláda sa podáva vždy pobede, každý utorok na námestíčku pri radnici.

V stredisku sa nachádzajú supermarkety ako Carrefeur Montaigne v časti Le Praz, Sherpa, Casíno. V stredisku je jedna úložňa batožiny, ktorá je spoplatnená cca. 3€/kus. Pri väčšom počte je tam zľava cca2€/kus. Nachádza sa u súkromníka za turistickou kanceláriou. V stredisku sú 4 zóny WIFI pripojenia zdarma. Celkom dobrá reštaurácia sa nachádza pri Sherpe a nazýva sa "diabol".

V stredisku zdarma premávajú skibusy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?