Chammrousse

Autor: Nina Cunderlik | 27.1.2015 o 21:32 | Karma článku: 2,45 | Prečítané:  573x

Nedávno som sa vrátila zo strediska Chammrousse, ktoré sa nachádza vo Francúzskych Alpách. Stredisko sa nachádza v Hornom Savojsku a je rozdelené do dvoch častí a to Chammrousse 1650 a Chammrousse 1750.

Lyžovanie v stredisku je prevažne po modrých a červených zjazdovkách, to lepšie lyžovanie sa nachádza vo vyššej časti strediska a po olympijských zjazdovkách. Najvyšším bodom strediska je La Croix de Chammrousse v nadmorskej výške 2250 m/m.

V stredisku sa nachádza obchodná galéria, možnosť zapožičania si lyží a snowboardov, menšie obchody s jedlom a suvenírmi, reštaurácia a kaviarní, pekáreň či otvorený bazén. Najčastejšie som chodila nakupovať do obchodu Sherpa v stredisku Chammrousse 1750. Z reštaurácii som navštívila reštauráciu Bachat, ktorá sa nachádza pri rezidencii Domaine de l´Arselle. Porcie jedla nepatrili medzi tie najväčšie, ako sme vo Francúzsku na to zvyknutí, ale obsluha celkom milá. Výhodou reštaurácie je zdarma pripojenie na wifi. Ďalšie miesta s wifi pripojením zdarma sú v kaviarni Neness a v obchodnej galérii, kde sa nachádza aj turistické centrum.

Ďalej v stredisku sa nachádza ďalšia rada ubytovacích zariadení. Podľa prepisov sa ubytováva  prvý deň okolo 17,00 a odchod z ubytovania je najneskôr posledný deň do 10,00. Ubytovanie je celkom kvalitné.

Stredisko je skôr orientované pre rodiny s deťmi, klientov v strednej a vyššej vekovej kategórii. Toto stredisko má výhodu siedmeho dňa lyžovania zdarma a tiež patrí k strediskám nižšej cenovej kategórií. Na zjazdovky je nutné prejsť pešo alebo skibusom, ktorý jazdí cca každých 20-30 min.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?