Ostrov Sisi

Autor: Nina Cunderlik | 9.6.2015 o 1:33 | Karma článku: 1,13 | Prečítané:  168x

Malebný ostrov Korfu leží v Iónskom mori a práve tam sa nachádza malá dedinka Gastouri, kde sa nachádza práve palác cisárovnej Sisi- Achilion. 

Po svojich útrapách sa rozhodla melancholická cisárovná si postaviť svoje miesto útechy a to práve na gréckom ostrove Korfu. Autormi palácu boli talianski architekti Carito a Ladi. Pri vstupe do palácu zahliadnete sochu v životnej veľkosti cisárovnej Sisi, celým menom Elisabeth Eugénia Aurélia, ktorá vážila len 50 kg. 

vstupná hala Vás očarí nádherným stropným obrazom od autora Galopiho s názvom 4 ročné obdobia, tam sa nám ukazujú 4 ročné obdobia- anjeli s mušľami je vyobrazenie leta, ženy pri ohni je zima, deti s kvetinami, to je vyobrazenie jari a ženy s viničom, tak tam sa nám ukazuje jeseň. Následne nasleduje schodisko až na druhé poschodie, tam pobýval Franz spolu s dcérou Máriou Valériou. Na začiatku schodiska stoja dve sochy po ľavej strane bohyňa Héra a po pravej strane boh Zeus. 

Pravé krídlo je venované spomienkovým predmetom cisárovnej Sisi a druhého majiteľa nemeckého cisára Wilhelma a palácová kaplnka, kde sa cisárovná modlila s ústredný obrazom Stella del mar od autora F. Matsch. V ľavom krídle sa nachádza bývalá jedáleň, kde nájdete obraz o príbehu Nausiky a Poseidona. Zadné dve miestnosti sú určené predmetom z doby nemeckého cisára a Sisi. 

Nádherný výhľad sa Vám naskytne zo záhrad paláca. Park je pre verejnosť zatvorený. V záhradách sú dve významné sochy obľúbeného hrdinu cisárovnej Sisi, Socha "Víťazného Achillesa" od autora Goetza a "Umierajúceho Achillesa" dielo autora Hertera. A k tomu pod stromom magnólia sochu Frine, dielo Heinemanna.

Na terase múz budete obdivovať sochy deviatich múz, busty filozofov a Shakespeara, troch cháritiek spolu so sochou boha Apollóna. Uprostred sa nachádza malý bazén so sochou Ariona a delfína a Satyra, ktorému sedí na ramene boh vína a zábavy Dionísius. Poslednou zastávkou Vašej cesty by mal byť obraz, ktorý sa nachádza na druhom poschodí a to od autora F. Matsch "Triumf Achillesa", ktorý má jednu chybu a to stojace koleso na Achillesovom vozíku, ako ťahá mŕtve telo Hektora.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?