Isola/Izola

Autor: Nina Cunderlik | 7.4.2016 o 14:00 | Karma článku: 1,92 | Prečítané:  169x

Malebné mesto na samom konci Slovinska, Vás určite očarí, ako očarilo aj mňa. Mesto ako z filmu vystrihnuté. Benátsky charakter mesta s nádherným malým prístavom s jachtami a s plážami. 

Mesto má zhruba 12 000 obyvateľov a naozaj každý pozná každého. Benátsky historický vplyv nie je vidieť len na stenách domov a v ich architektúre, ale aj v tom, že región je dvojjazyčný. Hovorí sa tam slovinsky a taliansky. Preto aj názov tohto článku je Isola/Izola. 

Názov mesta je odvedený zo slovíčka "isola", čo znamená ostrov, pretože mesto, kedy si bolo ostrovom. Úzke benátske uličky, ktoré Vás dovedú ku dvom kostol s typickými Benátskymi vežami. Promenáda sa nachádza okolo pobrežnej časti, kde sa nachádzajú malé reštaurácie a kaviarničky. Úžasné na romantické večerné posedenie pri dobrom miestnom víne.

V oblasti sa nachádzajú hoteli a dva parkoviská, ktoré sú zadarmo, zvyšné sú za poplatok. Ďalej pošta, nemocnica, autobusová stanica, malé pekárne, kde pracujú po väčšine Bosniaci či Albánci. Nasleduje trh, obchod so suvenírmi a potraviny.

Symbol mesta je holubica s olivovou halúzkou, čo symbolizuje Benátskú  nadvládu.

V blízkosti mesta sa nachádzajú ďalšie mestá a to Koper s najväčším slovinským prístavom a tiež jedným z najväčším v Európe a nákupnými centrami, Portorož, kde sa odohrávajú festivaly a Piran, romantické nádherné mesto pod záštitou UNESCO s dobrou zmrzlinou a zákazom vstupu s autami. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?